Cnc Besleme Uygulamaları

CNC BESLEME ROBOTU (OTOMASYONU) BİZİM İŞİMİZ

TARA Robotik Otomasyon ‘un en iddialı olduğu uygulamalardan biri CNC, tezgah, torna besleme uygulamalarıdır. Geliştirdiği özel fikstürlü robotik otomasyon sistemleri ve kameralı esnek robotik sistemlerle CNC, tezgah, torna besleme uygulaması konusunda sektörde öncüdür ve bu konuda Türkiye'de en çok referansa sahip robotik otomasyon firmasıdır. CNC, tezgah, torna besleme gibi hassasiyet gerektiren ve sürekli çalışır olan hatlarda CNC, tezgah, torna besleme robotu otomasyon için en mükemmel çözümdür.

Kameralı Robotik Sistemler ile İş Parçasını Değiştirmek Sadece 5 dakikadır!

Özellikle fason imalat yapan ve sürekli aynı CNC, tezgah, torna ile farklı iş parçaları işleyen firmalar için TARA Robotik Otomasyon ‘un geliştirdiği kameralı CNC besleme robotu en etkili ve esnek robotik sistemdir. Bu sistemde ürünü değiştirmek ve robotu yeniden başka bir parça için programlamak oldukça kolaydır ve kısa bir süre almaktadır. Bu yüzden sık sık ürün değiştiren firmalarda CNC, tezgah, torna besleme robotu kullanmak çok avantajlıdır. Robot kolayca yeniden programlanabilir ve hattaki değişikliklere kolayca adapte olabilir.

CNC Besleme Robotu ile Aynı Anda 3 CNC ye Kadar Besleme Yapılabilir!

CNC, tezgah, torna besleme robotları HİÇ BOŞ DURMAZLAR! CNC, tezgah, torna besleme robotları işleme süresi sonrasında ki operasyonlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin CNC Makinesinde işlenen parçanın çapağını alabilir, deliklerini delebilir yada ölçüsel kontrolünü yapabilir. Bu sayede CNC, tezgah, torna besleme robotları bir çok işte kullanılabilir ve amortisman sürelerini daha da aşağılara çekebilir. Aynı anda 3 CNC' ye kadar besleme yapabildikleri için robot yatırımı 3 kat azalabilir.

Minimum Hata, Yüksek Verim, Maksimum Kazanç!

CNC, tezgah, torna besleme uygulamaları yüksek düzeyde tekrarlanabilirlik ve dikkat gerekirken işlerdir. Bu işler operatörler için sıkıcı, rutin ve tehlikeli olabilir. Robotlar, bu tür çalışmalar için geliştirilmiş en uygun otomasyon sistemleridir. Yüksek güvenlikli robot kollar yaralanmaları azaltır ve işçileri daha güvenli tutar. Bu sayede iş kazaları yaşanmaz.

Cnc besleme / boşaltma robotlarının avantajları şunlardır:


  • CNC, tezgah, torna besleme robotları verimliliği arttırır
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları yüksek katma değerli üretimi sağlar
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları tutarlı maksimum bir kaliteye ulaştırır
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları operatör bağımlılığından kurtarır
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları ile minimum hata ve fire verilir
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları ile yüksek hız ve performans ile maksimum ürün üretilir
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları kullanımı kolaydır ve bu sistemler esnektir
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları kamera sistemleri ile iş parçasını değiştirmek çok kolaydır
  • CNC, tezgah, torna besleme robotları ile sisteme yeni bir parça öğretmek 5 dakikadır