Kameralı Robot Uygulamaları

ROBOTLAR ARTIK GÖREBİLİYOR!

İnsan gözünün algılama ve bilgiyi sınıflandırma yeteneği eşsizdir. Biz bu eşsiz yeteneği robotlu sistemlerle birleştirerek endüstriyel robotların hizmetine sunuyoruz; böylelikle standart olmayan iş parçalarını kameralı robot sistemleri ile otomatik olarak algılayıp, robotik sistem içerisinde bütünleşmiş bir biçimde kullanıyoruz.

Gelecek İçin Kameralı Robot Uygulamaları

Görebilen kameralı robot sistemleri sayesinde endüstride kullanılan ve insan tarafından beslenebilen her türlü makineyi örneğin CNC, tezgah, torna, transfer tezgahı, pres vb. daha ekonomik bir yolla robotlar tarafından besleyebilirsiniz. Yeni iş parçalarını robota çok kolay bir şekilde öğretebilirsiniz. Peki, bu size ne gibi fırsatlar verir? TARA Robotik ’in bütün gelişiminin temelini ve büyümesinin nedenini oluşturan ana gayesi : “Kullanıcı dostu robotik otomasyon sistemlerine kamera teknolojisi yerleştirmektir”. Robotik otomasyon sistemleri içerisinde, esneklik gibi özellikler genellikle hız ve hassasiyet yerine göz ardı edilir, fakat artık esneklikten ödün vermeniz gerekmez! Onun yerine, biz tam olarak bu üç özelliği de aynı robotik sistemde birleştiriyoruz! Sistemimizin temel prensibi iş parçasını, algılama sistemimiz olan özel kameralı robot yazılımımız tarafından pozisyonunun tanımlanacağı bir kameraya doğru beslenmesidir. Sonrasında bir robot kol, yüksek hassasiyet ile iş parçasını alabilir ve doğru biçimde işlemin gerçekleşeceği sonraki makineye beslenir.

Kamera ile Gören Bilen Robotlar İçin Esneklik

Her türlü malzemeden yapılmış iş parçası ile rahatlıkla çalışabilmek anlamına gelir. Bizim robotik sistemlerimizle birlikte, plastik iş parçaları için olduğu kadar döküm ve sac metal parçalar için de iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun yanında, CNC ve transfer tezgâhı gibi işleme makinelerinin beslenmesinden, kaynağa, montaja hatta kalite kontrol ve ölçüme kadar birçok farklı uygulamada da bizim robotik sistemlerimizi kullanarak kaliteyi arttırabilir, maliyetleri düşüre bilirsiniz. Eskiden iş parçasının kısa sürede değiştiği ya da revizyona uğradığı, standart iş yapmayan fabrikalar için robotik otomasyon mümkün değilken, TARA Robotik ‘in geliştirmiş olduğu görebilen ve öğrenebilen kameralı robotlar sayesinde mümkün olmuştur.

Kullanıcı Dostu Teknolojiyi

Hız ve hassasiyet ile esnekliği birleştirmek TARA Robotik ‘in üstesinden başarıyla geldiği bir zorluktur. Girişimciliğin ve yaratıcı teknolojinin müthiş ruhu sayesinde – ki bunun kalbi bizim eşsiz kameralı robot sistemimizdir – kısa bir zaman içerisinde kendimizi, görebilen kameralı robotlarla esnek materyal işleme sistemlerinin ülkemizde de lider tedarikçisi konumuna getirmiş durumdayız.

STANDART MAKİNELER ile çözümler sunuyor olsak da, yapılan her otomasyon çözümümüz, her bir müşteri için özel ve eşsiz olmaktadır. Giderek artan sayıda yatırımcı, standart robotik hücrelerimizin ne kadar kârlı bir yatırım olduğunu keşfetmektedir.

Esneklik, Hız Ve Hassasiyet

ROBOTİK KAMERALI UYGULAMALAR işimizin temel taşıdır. Pek çok çalışan robotik mühendisimiz profesyonel kariyerleri boyunca kamera sistemlerimizin gelişimi üzerinde çalışmıştır. Dünyanın en iyi sistemini geliştirme hedefi ile bir araya gelen bu ekip, robot kılavuzluğunda uzmanlığı arttırmış ve hedefine ulaşmıştır.

Makinelerimizin kalbi, kendi bünyemizde geliştirmiş olduğumuz kamera sistemi olan özel kameralı robot yazılımımızdır. Müşterilerimizin birçoğunun büyük buluş olarak nitelendirdiği en önemli özelliğimiz, yeni iş parçalarının sisteme birkaç dakikada içinde kamera ile kolayca öğretilebilmesidir. Özel kameralı robot yazılımımız bütün kullanıcılar tarafından kolayca kullanılabilen bir robotik sistemdir. Bu sistemle birlikte çalışmak için görüntü işleme mühendisi olmanız gerekmez. Özel kameralı robot yazılımımız sayesinde kullanılan robot parmakları ve iş parçasını yakalayacağı noktalar sisteme basit bir şekilde öğretilebilir.

Bizim Teknolojimiz Bir Dönüm Noktasıdır

Önceden yeni bir iş parçasıyla çalışmak için günler ya da haftalara ihtiyacınız varken, şimdi sadece birkaç dakikada bu işlem mümkündür! İş parçasının pozisyonu kamera sistemini kullanarak tanımlandığı için, üretimde farklı iş parçaları arasında değişiklik durumunda hiçbir mekanik değişikliğe gereklilik duyulmamaktadır. Kameralı robot sistemi, robot ve parmaklar beslemenin hayatî elemanları olduğu kadar aslında bizim makinelerimizin birer parçalarıdırlar. Diğer bir deyişle – TARA Robotik Otomasyon sadece bir kameralı robot sistemi tedarikçisi değildir. Fonksiyonelliğin, esnekliğin ve kullanıcı dostu üretimi, hedeflerinin tam merkezine koyan, iyi test edilmiş robotik otomasyon sistemleri tedarikçisidir.


Değişen Üretim İçin Kolayca Adapte Edilebilen Sistemler

Günümüz imalat sektöründe hizmet süresi giderek daha önemli bir hal alıyor. Artık tüketiciler, üreticilerden daha kısa sürelerde mal üretmelerini istiyorlar. Bu da otomasyon sistemlerinin, yeni üretim metotlarına kolayca ve hızlıca adapte olması konusunda bir talep getiriyor. Eğer bir TARA Robotik Otomasyonun sistemini seçerseniz, yeni ürünler için “öğretmen ”in, herhangi diğer bir robotik otomasyon sisteminden daha hızlı ve basit olacağından emin olabilirsiniz:


  • Kameralı robot sistemin de farklı iş parçaları arasında değişim – maksimum 5 dakikadır
  • Kameralı robot sistemin de yeni iş parçaları için öğretme – yaklaşık 15 dakikadır
  • Kameralı robot sistemin de üretim değişse bile, yüksek kalitenin devamı sağlanmış olur.
  • Kameralı robot sistemin de sistemin amortisman süresi oldukça kısadır
     

Müşterilerimizin çoğu esnek kameralı robot sistemlerimizi kullanarak birçok değişik ürünü ve prosesi kârlı biçimde, insan eli değmeden, kaliteli bir şekilde üretebileceğini keşfetmişlerdir. Giderek artan sayıda müşterimizde da, az miktarda ürün üretirken bile, esnek kameralı robot otomasyon sistemine geçmenin değerini görmüştürler. TARA Robotik Otomasyonun ürünleri ile beraber, bugün ve gelecekte de çalışmaya devam eden bir çözüm almış oluyorsunuz.

“İddia ediyoruz ki, hızlı kurulum ve kısa ayar süreci sayesinde yönünüzü, kaliteli üretime, dolayısıyla ürünlere ve daha fazla kârlılığa çevirebilirsiniz –buda çok basit bir biçimde daha fazla kazanç anlamına gelmektedir!”