Damacana Paletleme Uygulamaları

YÜKSEK HIZLI ROBOTİK DAMACANA PALETLEME UYGULAMASI


19lt. Depozitolu yada depozitosuz damacanaların yüksek kapasite ile paletlenmesi için damacana paletleme robotu bu güne kadar geliştirilmiş en iyi ve etkili sistemdir. Damacanalar ister ahşap palet üzerine paletlensin, ister rack ‘lara veya viyol ‘lere paletlensin esnek üretime izin veren damacana paletleme robotları ile her türlü ihtiyaca cevap vermek hem kolay hem de kısa bir süre almaktadır.

Robot Hem Damacana Yıkama Hattında hem de Damacana Dolumdan Sonra Kullanılabilir


Damacana paletleme de-paletleme robotlarının en büyük avantajı aynı robot kolu hem de-paletlemede hem de paletlemede kullanılabilir olmasıdır. Örneğin robotlar damacanaların rack ’lardan alınıp yıkama hattına verilmesi ve dolumdan sonra da tekrar rack 'lara yüklenmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Çok Daha Kısa Süre Sürede Çok Daha Fazla Damacana


Damacana paletleme robotlarının en büyük avantajı bir seferde 16 adet damacanaya kadar ürünü taşıyabilme kapasitesine sahip olmasıdır. Bu sayede kapasitemiz oldukça artmakta ve birim zamanda paletlenen ve de-paletlenen damacana adeti artmaktadır.

Özel Damacana Taşıma Eli


Tara Robotik Otomasyon tarafından geliştirilen özel damacana taşıma eli ( damacana gripperı) sayesinde robot hem damacanalarını taşımakta hem de viyolleri, tahta paletleri, ya da ara kartonları serebilmektedir. Anahtar teslim çözüm olarak kurulan sistemlerde boş palet istasyonları, ara karton haznesi, damacana düzenleme ve gruplama sistemi ve çevre korumaları yer almaktadır. Böylece tek bir damacana paletleme taşıma robotu ile birçok iş yapılabilmektedir.

Operatör için Çok Zor ve Tehlikeli Bir İş


Damacana taşıma paletleme robotu için çok kolay olabilir. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen ağır yük taşıma gibi operasyonlar Damacana taşıma robotlarıyla çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca palet devirme gibi iş kazalarının da ve işçi yaralanmalarının da önüne geçilmektedir. Damacana paletleme otomasyonu ile birlikte, insana ihtiyaç duymadan robotik sistem tam otomatik olarak çalışabilmektedir.

Anahtar Teslim Damacana Paletleme ve De-paletleme Otomasyonu


Tara Robotik Otomasyonun geliştirmiş olduğu anahtar teslim robotik sistem çözümleri ile damacanaların yıkama hattından girişine ve paletlerin bozulmasından itibaren; damacanaların dolumu, tekrar paletlenmesi, en son streçlenmesine kadar tüm aşamaları insansız damacana paletleme taşıma robotu ile yapabiliriz.