Makine Besleme Uygulamaları

HIZ VE ESNEKLİK = MAKİNE BESLEME UYGULAMALARI = TARA ROBOTİK OTOMASYON


TARA Robotik Otomasyon geliştirdiği özel robotik çözümlerle, makine, CNC, tezgah, torna, transfer tezgahı pres besleme uygulamalarında uzmanlaşmış ve geliştirdiği standart robot hücreleri ile sektöre yön verir bir hal almıştır. Makine besleme robotları enjeksiyon makinelerinden, CNC işleme merkezlerine; transfer tezgahından, preslere kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Özelikle bu tarz sürekli çalışır ve insansız hatlarda makine besleme robotu otomasyon için en mükemmel makinedir.

Anahtar Kelime Esneklik


Özellikle kamera sistemleriyle birlikte ürünü değiştirmek ve robotu yeniden başka bir parça için programlamak oldukça kolaydır ve kısa bir süre almaktadır. Bu yüzden sık sık ürün değiştiren firmalarda makine besleme robotu kullanmak çok avantajlıdır. Robot kolayca yeniden programlanabilir ve hattaki değişikliklere kolayca adapte olabilir.

Robot Hiç Boş Durmaz


Makine besleme robotları işleme süresi sonrasında ki operasyonlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin işlenen parçanın çapağını alabilir, deliklerini delebilir yâda ölçüsel kontrolünü yapabilir. Bu sayede makine besleme robotu bir çok işte kullanılabilir ve amortisman sürelerini daha da aşağılara çekebilir.

Minimum Hata Maksimum Kazanç


Makine besleme uygulamalarında yüksek düzeyde tekrarlanabilirlik gerekmektedir. Makine besleme uygulamalarında dikkat gerekirken, bu iş operatörler için sıkıcı ve tehlikeli olabilir. Robotlar, bu tür çalışmalar için çok uygundur. Yüksek güvenlikli robotlar yaralanmaları azaltır ve işçileri daha güvenli tutar. Bu sayede iş kazaları yaşanmaz

Endüstriyel Makine Yükleme / Boşaltma Robotlar Avantajları Şunlardır:


  • Makine besleme robotları verimliliği arttırır
  • Makine besleme robotları ile yüksek katma değerli üretim yapılır
  • Makine besleme robotları tutarlı maksimum bir kalite elde edilir
  • Makine besleme robotları operatör bağımlılığından kurtulmak için çok iyi bir araçtır
  • Makine besleme robotları minimum hata ve fire verilir
  • Makine besleme robotları yüksek hız ve performans ile maksimum ürün elde edilir
  • Makine besleme robotlarının kullanımı kolaydır ve esnek sistemlerdir