Paletleme Paketleme Uygulamaları

Tara Robotik Otomasyon ‘un uzmanlaştığı konulardan biride robotik torba, koli, kutu, damacana paletleme paketleme taşıma otomasyonlarıdır. Kurmuş olduğu sistemler ile sektörde öncü robotik otomasyon firması konumundadır.

Esnek Robotik Paletleme Sistemleri


TARA Robotik Otomasyon, geliştirmiş olduğu sistemlerle ve robot kol teknolojisi ile torba, koli, kutu, damacana paletleme, paketleme işinizi esnek ve değişikliklere kolay adapte olabilen bir şekle sokar. Sadece belirli bir ürüne göre tasarlanmış olan paletizer makinesine ve tesislere karşın torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarımız, her zaman için çok az bir maliyetle, çok kısa bir sürede, değişen ürünlerinize uyarlanabilmektedir. En yüksek hassasiyet ve tekrarlama doğruluğu ile robotlarımız yüksek bir kaliteyi garanti etmektedir. Sadece ±5 mm hata toleransı ile en yüksek paletleme yoğunluğu sağlanır. Bunun ötesinde torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarımızın yüksek çalışma hızı üretkenliğinizi önemli oranda artırır ve maliyetinizi düşürür. Tara Robotik Otomasyon tarafından geliştirilmiş özel paletleme yazılım oldukça sade ve kolay bir ara yüze sahiptir. Bu özel paletleme yazılımı sayesinde değişik şekilde paletleme programı yapmak oldukça kolaydır.

Esneklik, Hız ve Yüksek Performans = Paletleme Robotu


Torba, koli, kutu, damacana paletleme otomasyonu manüel sistemlere ve diğer paletizer sistemlerine kıyasla çok daha hızlı ve esnekliktir. Paletleme robotu iş parçasını tek tek taşıyabileceği gibi birçoğunu da aynı anda hassas bir şekilde taşıyabilir. Ayrıca aynı anda bir çok farklı ürünü paletleme imkanı da mevcuttur.

İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı


İş güvenliği ve işçi sağlığı açısından değerlendirildiğin de bir işçinin uzun süre ağır yük taşıması uygun değildir. Robotlu torba, koli, kutu, damacana paletleme otomasyonu sayesinde çok daha az işçi ile daha yüksek verimde üretim yapmak mümkündür.

Robot Çok Kolaydır ve Kullanıcı Dostudur


Kullanıcı dostu, basit ara yüzü ile torba, koli, kutu, damacana paletleme robotu kullanmak çok kolaydır. Bu nedenle robot hızlı olarak devreye alınabilmektedir ve bakımı kolaydır. Ayrıca mevcut makinelerinize torba, koli, kutu, damacana paletleme robotumuzu bağlamak çok basit olmaktadır ve kısa sürmektedir.

Hassa Çalışabilme ve Düşük Fire Oranları


Torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarımızın yüksek hassasiyet ve tekrarlama doğruluğu vardır. Değişken kavrama sistemleri sayesinde torba, koli, kutu, damacana paletleme robotları, çok farklı ürünleri çok farklı şekillerde paketlemekte veya paletlemektedir. Ambalajların zarar görmesini önlemek için, robot kollar iş parçalarını değişen basınçlarla tutabilirler. Bu yumuşak tutma, aynı zamanda hızlı çevrim sürelerini garanti eden programlamayla sağlanmaktadır. İş parçasını kaldırma ve oturtma sırasında robot kol hızını azaltırken taşıma işlemlerini hızlı tempoda gerçekleştirir. Bu sayede yeniden işleme gerek kalmadan yüksek kalite paletleme işlemi yapılabilmektedir ve fire maliyetleri sıfıra indirilmektedir.

Üretkenlik Artar ve Masraflar Azalır


Üretimsiz süreler önlenir verimlilik ve üretkenlik ile masraflar azalır. Düşük elektrik tüketimi ile maliyetler minimuma iner. Robot kolun saatlik elektrik tüketimi net olduğu için maliyetler net bir şekilde hesaplanabilir.

Yer ve Maliyet Tasarrufu Sağlar


Eski tip paletleme makineleri paletizer yerine torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarımız fabrika içeresinde çok az bir yer kaplar ve minimum alanda iş yapar. Giderek artan metre kare fiyatlarını göz önüne alırsak fabrika içerinde az yer kaplayan robotların değeri her geçen gün artmaktadır.

Çok Yönlüdür


Geniş ürün yelpazemiz ile hemen hemen her paletleme uygulamasına çözüm olabilecek 6 kg dan 1200 kg a kadar yük taşıyabilecek robotumuz mevcuttur.

Uzun Ömürlülük ve Zor Şartlarda Çalışma


Robotlarımız oldukça uzun ömürlüdür. Kirli, tozlu, pis ortamlarda rahatlıkla çalışabilmektedir. Seçimlik olarak toz ve basınçlı su girişini önleyen IP 65 koruma sınıfı uygulanarak uygulama yelpazesi genişletilebilmektedir.

Paletizer out Paletleme Robotu in!


Paletizer Yerine Robot Kullanmanın Faydaları:


  • Paletizer, torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarına göre oldukça fazla yer kaplayan hantal makinalardır.
  • Paletizer, torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarına göre daha çok mekanik parçadan oluşurlar ve arza yapma olasılıkları daha yüksektir.
  • Paletizer, torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarına göre enerji ve servis bakım maliyetleri bakımından daha fazla gidere sahip makinalardır.
  • Paletizer, torba, koli, kutu, damacana paletleme robotlarına göre kullanması çok daha zor makinalardır. Robotları kullanmak devreye almak ve gerekirse değişiklik yapmak için PLC bilgisi ya da vb. bilgi gerekmez.
     

“Paletleme teknolojisindeki uzun yıllara dayanan deneyimimizden yararlanın. En kısa süre içeresinde sizi ziyaret edebilir ücretsiz danışmanlık yapabiliriz.”